تبلیغات
کد پرچم محرم
فا تولز - ابزار رایگان وبمسترکد پرچم های سه گوش
السلام علیک بااباعبدالله الحسین - دانلود نرم افزار نورالجنان ویرایش ۱٫۳
 
السلام علیک بااباعبدالله الحسین
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : حسین
نویسندگان
نظرسنجی
برای بهتر شدن وبلاگ چه موضوعاتی بیشتر قرار داده شود؟


نرم افزار نورالجنان نسخه جدید کاری از مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی می باشد.

نور الجنان، گلشن عطرآگینى از دعا و کتب اخلاقى است که در آن قرآن کریم به همراه متن کامل ۶۷ عنوان کتاب از منابع اصلى ادعیه، شرح و ترجمه دعاها، فلسفه دعا و نیز کتابهاى اخلاقى ارائه شده است. استفاده از فهرست جامع ادعیه و زیارت‏نامه‏ ها با قابلیت نمایش متن و ترجمه و پخش صوت، عرضه اطلاعات کامل در باره کتابها و زندگى‏نامه مؤلفان آنها، نمایش ده‏ها تصویر و امکان پخش مولودى و مرثیه چهارده معصوم علیهم‏ السلام و دیگر اولیاى الهى و نیز پخش چندین مناجات به همراه نمایش تصاویر گوناگون از جمله امکانات این برنامه مى ‏باشد. قابلیتهاى ویژه این لوح فشرده موجب گردید تا در نهمین نمایشگاه بین المللى قرآن کریم به عنوان نرم‏افزار برتر انتخاب شود.
محتواى برنامه نور الجنان، شامل متن قرآن کریم و نیز ده‏ها کتاب در موضوع دعا و اخلاق است که برخى از آنها عبارتند از صحیفه سجادیه، مفاتیح الجنان، ریاض السالکین، شرح دعاى صباح، شرح دعاى سحر، معراج السعادة، المراقبات، مکارم الأخلاق و منازل السائرین.

برای دانلود و توضیحات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 

نور الجنان، گلشن عطرآگینى از دعا و كتب اخلاقى است كه در آن قرآن كریم به همراه متن كامل 67 عنوان كتاب از منابع اصلى ادعیه، شرح و ترجمه دعاها، فلسفه دعا و نیز كتاب هاى اخلاقى ارائه شده است. استفاده از فهرست جامع ادعیه و زیارت‏نامه‏ ها با قابلیت نمایش متن و ترجمه و پخش صوت، عرضه اطلاعات كامل در باره كتاب ها و زندگى‏ نامه مؤلفان آنها، نمایش ده‏ ها تصویر و امكان پخش مولودى و مرثیه چهارده معصوم‏(علیهم السلام) و دیگر اولیاى الهى و نیز پخش چندین مناجات به همراه نمایش تصاویر گوناگون از جمله امكانات این برنامه مى‏ باشد.

امكانات برنامه‏

توانمندی هاى برنامه نورالجنان در چند بخش مهم و كارآمد با قابلیت هاى گوناگون در دسترس كاربر قرار دارد. اساسى‏ ترین امكانات این برنامه از قرار ذیل مى ‏باشد:

1. ادعیه و اعمال‏

یكى از مهم‌ترین قسمت هاى برنامه، بخش ادعیه و اعمال است كه شامل چند امكان اصلى است:

•· فهرست ها

در كنار فهرست جداگانه صحیفه سجادیه و مفاتیح الجنان، فهرست جامعى از دعاها، زیارت ها و اعمال مستحبىِ برگرفته از این دو كتاب ارزشمند به همراه نمایش متن و امكان استفاده از صوت، ارائه شده است. به وسیله گزینه «فهرست جامع» می‌توان متن دعاى انتخاب ‏شده را در دفترچه دعا ذخیره نمود.

•· زیارات

در بخش «زیارات» متن زیارت هاى موجود در مفاتیح الجنان عرضه مى ‏گردد؛ به طورى كه با تقه ماوس روى نام هر یك از حضرات معصومین‏(ع)، فهرستى از دعاها و زیارات هر معصوم‏(ع) به صورت جداگانه در اختیار شما قرار مى‏ گیرد. علاوه بر این، برخى از آداب زیارات را مى ‏توان در قسمت «مقدمات» ملاحظه نمود. مشاهده فهرست اعمال مربوط به زیارت امامزادگان و برخى شخصیت هاى مذهبى، از طریق گزینه «اولیاء الله» امكان ‏پذیر است.

•· اعمال هفته

در این صفحه، فهرست اعمال و اذكار وارده براى هر یك از روزهاى هفته و نیز فهرست اختصاصى اعمال مستحب در شب و روز جمعه عرضه شده است. كاربر با انتخاب هر روز هفته به ابتداى اعمال آن روز منتقل مى‏ گردد.

•· نماز و تعقیبات

در این قسمت، فهرستى از نمازهاى مستحبى به همراه كیفیت اقامه نمازها ارائه شده است كه به محض وارد كردن نام هر نماز در خط ورود، قابل دستیابی خواهد بود. همچنین، تعقیبات مشترك و مختص نمازهاى واجب یومیه در پنجره جداگانه ‏اى در اختیار كاربر قرار داده شده است.

•· اعمال ماه ها

اعمال و آداب روزها و ماه ها به طور جداگانه در این بخش ارائه گردیده است و گزینه‏ اى نیز به منظور نمایش موضوعى اعمال مستحبى در مناسبت ها و روزهاى خاص (ایام الله) در نظر گرفته شده است. ضمن اینكه امكان دستیابى به فهرست اعمال مشترك برخى از ماه هاى فعال برنامه در دسترس كاربر قرار دارد.

•· نمایش متن

امكان مشاهده متن دعاى انتخاب‏ شده به همراه قرائت كامل دعاهاى مفاتیح الجنان و صحیفه سجادیه در این گزینه گنجانده شده است. قابلیت تكرار، ترجمه ادعیه به زبان فارسى و نیز نمایش دعاها به شكل ویژه با طراحى و گرافیك بسیار زیبا، در بخش نمایش متن وجود دارد. گفتنی است كه سه ترجمه فارسی و یك ترجمه انگلیسی از صحیفه سجادیه به همراه آوانِگارى‏ ادعیه آن در این برنامه ارائه شده است. افزون بر این، در نسخه سه‌زبانه نور الجنان، بیان ها و ادعیه مفاتیح الجنان به زبان انگلیسی ارائه شده‌اند.

همچنین، كاربر می‌ تواند به متن كامل كتاب ریاض السالكین كه شرح و تفسیر كامل صحیفه سجادیه را ارائه نموده، دسترسی داشته باشد.

2.. كتابخانه‏

در این بخش، مهم‌ترین كتاب هاى اسلامى در زمینه ادعیه و اخلاق همراه با امكاناتى مانند لغت ‏نامه ارائه گردیده است. قسمت هاى مختلف «كتابخانه» عبارت‌اند از:

•· نمایش

نمایش متن 63 كتاب در زمینه منابع ادعیه، ترجمه و شرح و تفسیر دعاها، فلسفه دعا و نیز كتاب هاى اخلاقى و عرفانى همچون كتب معنوى امام خمینى‏‌(ره) در این قسمت عرضه شده است. یكى از امكانات بخش نمایش، «كتاب‌نامه» مى ‏باشد كه شامل كتاب‏ شناسى، نسخه‏ شناسى و زندگى‏ نامه مؤلفان است. افزون بر این، انتخاب دامنه ‏هاى مختلف كتاب ها بر اساس مآخذ ادعیه، ترجمه و شرح، اخلاق و فلسفه دعا كاربر را در تعیین محدوده پژوهش یارى رسانده و حوزه تحقیق را تا سطح قابل توجهى وسعت می‌بخشد.

ارائه فهرست كتاب ها به ترتیب حروف الفبا و بر اساس نام مؤلف، از جمله قابلیت هاى این قسمت مى‏ باشد. ضمن اینكه براى پژوهش در كتب برنامه، امكانات متنوع پژوهشى مانند: حاشیه‏ نویسى، رنگى كردن متن، نمایه‏ زنى و علامت ‏گذارى، در برنامه گنجانده شده است.

•· جستجو

با انتخاب این گزینه توانایی هاى مختلفى به منظور جستجوى الفاظ و عبارات به روش هاى گوناگون در اختیار پژوهشگر قرار مى‏ گیرد. انواع جستجوى پیشرفته در فهرست و متن كتاب ها با كمك عملگرهاى جستجو و نیز امكان فهرست‏ سازى از فهرست و متن كتب با استفاده از علائم عمومی (؟ و *) و انجام عملیات مختلف در فهرست هاى ایجاد شده، در این قسمت وجود دارد.

•· قرآن كریم

یكى از قابلیت هاى ویژه در این برنامه، ارائه متن قرآن كریم همراه با امكانات جستجوى واژه ‏ها و ریشه‏ ها در آن است. نمایش متن قرآن با امكان انتخاب آیه، سوره، جزء و حزب به هنگام فعال شدن گزینه «نمایش» دسترسى به تمام آیات قرآن را ممكن مى ‏سازد.

با تقه ماوس روى گزینه «جستجو» مى‏ توان از قابلیت جستجوهاى پیشرفته در الفاظ و عبارات قرآن و ریشه كلمات بهره مند شد. گفتنى است كه فهرست آیات، مطابق ترتیب موجود در قرآن بوده و بر اساس حروف الفبا از ابتدا و از انتها نیز قابل تنظیم است.

•· لغت‏نامه

به هنگام استفاده از نور الجنان مى‏ توان از لغت ‏نامه نیز بهره ‏مند گردید. نمایش متن لغت‏نامه «مجمع البحرین» با امكان انتخاب ریشه و مشتق به كاربر كمك مى‏ كند تا از روش هاى مختلف به معانى لغات مورد نظر خود دست یابد.

•· كتب انگلیسى

در این قسمت از برنامه، ترجمه كامل صحیفه سجادیه و كتاب جهاد اكبر امام خمینى‏(س) به زبان انگلیسى نمایش داده شده و كاربر می‌تواند به جستجو در كلمات و عبارات دو ترجمه مذكور بپردازد.

3. اعمال امروز

با ورود به این صفحه، نمایش و قرائت ادعیه، اعمال و آداب مربوط به هر روز با توجه به تقویم رایانه به همراه امكان مشاهده متن اعمال و آداب روزهاى انتخابى در دسترس كاربر قرار دارد؛ به عنوان مثال، اگر كاربر در تاریخ برنامه، هفدهم ربیع الاوّل برابر با یكشنبه 27 فروردین ماه 1385 را وارد كند، به طور همزمان، آداب و اعمال مستحبى مربوط به میلاد فرخنده پیامبر گرامى اسلام‏(ص) و روز یكشنبه را مشاهده خواهد كرد.

در قسمت بالاى صفحه، تاریخِ جارى دستگاه بر اساس سه تقویم هجرى شمسى، هجرى قمرى و میلادى نمایش داده مى ‏شود كه قابلیت تنظیم تاریخ قمرى و میلادى بر اساس تاریخ شمسى و نیز امكان تنظیم تقویم رایانه به طور مستقیم در برنامه وجود دارد.

4. نگارخانه‏

در بخش نگارخانه با انتخاب نام مبارك هر یك از چهارده معصوم‏(ع) و نیز گزینه «اولیاء الله»، ده ها تصویر دیدنى به همراه چند مولودى و مرثیه مرتبط با نام انتخابى ارائه مى‏ گردد. آنچه به جذابیت معنوى نورالجنان افزوده است، امكان استفاده از چندین مناجات دلنشین به همراه تصاویرى به صورت اسلاید مى‏ باشد كه در واقع از جمله قسمت هاى دیدنى نگارخانه است.

5. امكانات عمومى‏

برنامه نورالجنان علاوه بر امكاناتى كه در بخش هاى پیشین بیان شد، قابلیت هاى گوناگون دیگرى را نیز داراست؛ «امكان چاپ» تمامى اطلاعات و فهرست هاى انتخاب ‏شده و نیز توانایى چاپ متن دعاها، زیارت ها و كتاب ها در اندازه دلخواه، از جمله امكانات عمومى برنامه محسوب مى‏ گردد. از دیگر توانمندی هاى برنامه، امكان «انتقال اطلاعات به دفترچه یادداشت» جهت ویرایش، نگهدارى و چاپ مى‏ باشد.

در قسمت «امكانات برنامه» به منظور سهولت استفاده از برنامه، امكان انتخاب هر یك از هفت نوع صفحه‏ كلید رایج و هفت نوع قلم نمایش در دسترس كاربر قرار دارد. همچنین، به وسیله گزینه «مناجات» مى ‏توان به امكاناتى جهت تنظیم قلم و رنگ نمایش در دو بخش مناجات و نمایشِ ویژه دست یافت و یا براى نگهدارى و ذخیره پژوهش هاى شخصى، در قسمت «تحقیقات» مسیرى را براى خویش مشخص نمود. ضمن اینكه «امكان حذف» نمایه ‏ها، حاشیه‏ ها، رنگ متن ها و علامت هاى موجود در تمام كتب در این صفحه ایجاد شده است. فعال یا غیر فعال بودن زیرنویس ها، صداى كلیدها و زمان درنگ هر زیرنویس را مى‏ توان به وسیله گزینه «سایر تنظیمات» تعیین كرد.

با انتخاب گزینه «راهنما» در هر قسمت از برنامه، توضیحات مربوط به آن قسمت در اختیار كاربر قرار مى‏ گیرد.

محتواى برنامه‏

در این برنامه، متن قرآن كریم به همراه ده ‏ها كتاب در موضوع دعا و اخلاق گنجانده شده كه عبارت‌اند از:

الف - منابع ادعیه‏

- الصحیفة السجادیة، امام سجاد(ع)‏

- مفاتیح الجنان، شیخ عباس قمى‏

- الإقبال بالأعمال الحسنة، سید بن طاوس‏

- الأمان من أخطار الأسفار و الأزمان، سید بن طاوس‏

- البلد الأمین و الدرع الحصین، ابراهیم كفعمى‏

- الدعوات، قطب الدین راوندى‏

- العُدد القویة، على بن یوسف حلى‏

- المجتنى‏، سید بن طاوس‏

- المزار، شیخ مفید

- المقام الأسنى‏، ابراهیم كفعمى‏

- جمال الأسبوع بكمال العمل المشروع، سید بن طاوس‏

- جنة الأمان، ابراهیم كفعمى‏

- صحیفة الرضا، امام رضا(ع)‏

- عُدة الداعى و نجاح الساعى، ابن فهد حلى‏

- فضائل الأشهر الثلاثة، شیخ صدوق‏

- فضائل شهر رجب، حاكم حسكانى‏

- فلاح السائل، سید بن طاوس‏

- كامل الزی

حجم برنامه : 605 MB

شماره سریال جهت فعال سازی: ۲۱۱۲۵۷۹۵۱۸۳۵۶۴۹

دانلود کنید :

التماس دعانوع مطلب : برنامه مذهبی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 13 آبان 1396 05:10 ب.ظ
پس از رفتن به تعدادی از مقالات وبلاگ در صفحه وب خود، من
صادقانه از راه نوشتن یک وبلاگ قدردانی میکنید من آن را به صفحه وبم نشانه ذخیره کردم
لیست خواهد شد و در آینده نزدیک بررسی خواهد شد.
نگاهی به وب سایت من ببرید و به من بگویید
چطور احساس میکنی
جمعه 12 آبان 1396 07:38 ب.ظ
سلام، همه چیز کاملا در اینجا قرار دارد و البته همه حقایق را به اشتراک می گذارند، که واقعا خوب است، نوشتن را ادامه دهید.
چهارشنبه 10 آبان 1396 06:02 ب.ظ
من توانستم از نظر محتوایی از مشاوره خوب پیدا کنم.
جمعه 17 شهریور 1396 09:25 ب.ظ
I was recommended this blog by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as no one else know such
detailed about my problem. You're wonderful! Thanks!
پنجشنبه 16 شهریور 1396 06:33 ق.ظ
Everyone loves what you guys are up too. Such clever
work and coverage! Keep up the fantastic works guys I've included
you guys to my personal blogroll.
دوشنبه 30 مرداد 1396 11:51 ق.ظ
This paragraph is really a pleasant one it helps new internet viewers,
who are wishing for blogging.
دوشنبه 16 مرداد 1396 01:05 ب.ظ
Great post. I am facing a few of these issues as well..
سه شنبه 10 مرداد 1396 08:08 ب.ظ
What's up, this weekend is pleasant in support of me, since this occasion i
am reading this enormous informative piece of
writing here at my residence.
جمعه 16 تیر 1396 02:32 ق.ظ
Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read
this piece of writing i thought i could also create comment due to this sensible
post.
سه شنبه 6 تیر 1396 02:30 ب.ظ
I am very happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the random misinformation that's at
the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc.
جمعه 29 اردیبهشت 1396 01:45 ق.ظ
I blog quite often and I truly thank you for your content.
The article has truly peaked my interest. I will take
a note of your site and keep checking for new information about once per week.
I subscribed to your RSS feed as well.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:01 ق.ظ
Undeniably believe that which you said. Your favorite
justification seemed to be on the net the simplest thing
to be aware of. I say to you, I certainly get irked while people think about worries that they
just don't know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side-effects ,
people could take a signal. Will likely be back to get more.
Thanks
جمعه 25 فروردین 1396 10:34 ق.ظ
Magnificent beat ! I wish to apprentice whilst you amend your website,
how can i subscribe for a weblog website? The account aided me a appropriate deal.
I were tiny bit acquainted of this your broadcast offered vibrant transparent concept
جمعه 28 تیر 1392 05:12 ب.ظ
ججوری دانلود كنم؟
سه شنبه 17 اردیبهشت 1392 05:46 ب.ظ
ججوری دانلود كنم؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 

ابزار وبمستر

Online User